Zobacz również

Powiązane wpisy

Zasady wynajmu namiotu na przyjęcie w plenerze – o czym trzeba pamiętać?

Dodano: 2016-07-18 Przez: admin


 
Impreza plenerowa będzie na pewno udana wtedy, gdy jej uczestnicy będą mogli wypocząć w namiocie, który w razie potrzeby ochroni ich również przed przelotnym deszczem. Wynajem namiotów prowadzi dzisiaj wiele firm w całej Polsce. Na jakich warunkach można skorzystać z usługi?
 
Do wyboru jest wiele namiotów i hal namiotowych w szeregu wymiarów, między innymi 2,7 x 2,7 metra, 3,0 x 3,0 metra, 3,0 x 4,5 metra, 4,0 x 4,0 metra, 3,0 x 6,0 metra, 3,0 x 9,0 metra, 6,0 x 6,0 metra, a także większych. hal opartych o moduły dowolnej długości o szerokości od 5 metrów do 25 metrów. W ten sposób można dobrać namiot czy halę idealnie odpowiadającą liczbie gości i charakterowi imprezy. Popularnym rozwiązaniem jest zamówienie także kilku namiotów osobno, gdy pozwala na to wolna przestrzeń.
 
Również namiot może być uzupełniony o dodatkowe wyposażenie, na przykład drewnianą podłogę, scenę czy podest, dekoracyjną podsufitkę oraz lampy. Również niektóre firmy zajmują się wynajmem mebli cateringowych, ław piwnych, podestów gazowych, oświetlenia imprezowego i technicznego, prowadzą też elektryfikację imprezy.
 
Najważniejsze zasady wynajmu:

klient jest zobowiązany do zwrócenia namiotu w niepogorszonym stanie technicznym
klient ponosi odpowiedzialność za uszkodzenia powstałe podczas wynajmu namiotu, między innymi za uszkodzenia konstrukcji, zabrudzenia trudne do usunięcia, na przykład z tłuszczów, flamastrów, rozcięcia, rozdarcia, także uszkodzenia spowodowane przez czynniki atmosferyczne
zabronione jest używanie namiotu niezgodnie z jego przeznaczeniem, na przykład umieszczanie wewnątrz grilla
zabronione jest wieszanie na namiocie reklam, gadżetów czy sprzętu technicznego
namiot musi być złożony wtedy, gdy występują niekorzystne warunki atmosferyczne – wiatr wiejący powyżej 6 metrów na sekundę dla namiotów lekkich i 10 merów na sekundę dla hal namiotowych

 
Aby ustrzec się przed niespodziewanymi kosztami, w niektórych firmach można skorzystać z wykupienia dodatkowego ubezpieczenia.
 
Jeżeli chcesz skorzystać z usług wynajmu namiotów, wystarczy wpisać do wyszukiwarki słowa „namioty wynajem” i dodać do nich miejscowość, aby wyszukać oferty w danej lokalizacji i zapoznać się z cennikami wynajmu.


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Menu