Zobacz również

Trawa na działce

Dodano: 2017-07-25 Przez: admin


 
Czy wiesz, w jaki sposób należy dbać o trawniki? Czy wiesz, jak i kiedy podlewać trawę? Czy wiesz, jak nawozić trawniki? Czy warto o nie odpowiednio zadbać? Zobacz sam/a.
 
Wiele osób ze względu na wygodę, jak również preferencje decyduje się na założenie w swoim ogrodzie trawnika. Jest to bardzo często element dodatkowy, który uzupełnia luki wokół sadzonych drzewek, krzewów, czy kwiatów. Projektowanie ogrodu nie należy do najłatwiejszych rzeczy, gdyż trzeba wiedzieć, jakie rośliny sprawdzą się na działce, jak również, która trawa będzie rosła najlepiej w miejscu, gdzie ją posiejemy. Trawa jest trudna w utrzymaniu. W lato należy ją często podlewać, w sytuacjach, kiedy są wysokie temperatury, a deszczu zbyt mało. Są na to różnego typu rozwiązania. Oprócz standardowego podlewania wężem ogrodowym, można również zamontować
 
Nawożenie trawy
Nawożenie trawników należy do jednej z ważniejszych elementów dbania o trawniki. Jest potrzebne do odżywienia zasianej trawy na ogrodzie, wzmocnienia jej, jak również uzyskania zdrowych zielonych miejsc idealnych na wypoczynek. Trawa powinna być nawadniana popołudniami, kiedy nie ma już bezpośredniego, nisko położonego słońca, które mogło by ją popalić.
 
Koszenie trawy
W porze letniej warto zainteresować się koszeniem trawników. Jest to bardzo ważne ze względu na estetykę miejsca, gdzie ona rośnie, jak również efekt uzyskiwany z częstego koszenia zasianej trawy. Trawniki są ładniejsze, kiedy decydujemy się je kosić w sezonie wiosenno-letnim przynajmniej raz w tygodniu. Robią się gęstsze, kolorystycznie bardziej efektowne. Jeśli do tego dojdzie regularne nawadnianie trawników, odżywianie, jak również raz w roku na wiosnę wertykulowanie, to można spodziewać się naprawdę przepięknych efektów ładnie zadbanej ozdobnej trawy.
 
Na czym polega wertykulowanie trawników?
Choć wertykulowanie trawników jest bardzo wielkim naruszeniem dla każdego trawnika, to jest ono potrzebne ze względu na potrzebę usunięcia warstw filcu nagromadzonego w przeciągu roku. Tego typu zabieg wykonuje się na wiosnę specjalnym urządzeniem – wertykulatorem.
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Menu